FARKLILIKLARIMIZ

FARKLILIKLARIMIZ

Avrupa Dil Portfolyosu –

İngiliz Kültür Eğitim Kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmış ve bütün Avrupa’da uygulanmakta olan dil eğitim modeli ile hizmet vermekte olup gelecekte çocuklarımız, hayat boyu eğitimini alacakları programı okul öncesi dönemden başlayarak takip edeceklerdir.

Bir Sınıfta İki Öğretmen (Bilingual Eğitim)

Bir sınıfta iki öğretmenle çocuklarımız, iki farklı dili konuşan ebeveynden dil öğrenir gibi hayatın olağan akışı içinde dilin bir iletişim metodu olduğunu ve öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar. Bu eğitim modelinde İngilizce, öğrencilerimize bir ders olarak değil doğal hayatın akışı içinde farkında olmadan öğretilmektedir.

Atölyelerimiz

Ahşap Atölyesi

Akıl Oyunları Atölyesi

Bilim Atölyesi

Kil-Seramik Atölyesi

Müzik Atölyesi

Proje Tasarım Atölyesi

Sanat Atölyesi

 

Haftada 16 Saat İngilizce İngilizce Matematik ve Fen Bilgisi Ülkemizde ilk; Akıllı Defter uygulamamız sadece İngiliz Kültür Kolejleri’nde... İngiliz Kültür Kolejeri'nde çocuklarımız haftada 16 saat İngilizce eğitimi alırlar. Bunun temelinde öğrencilerimizin sürekli İngilizceye maruz kalmaları ve İngilizceyi kullanarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz bu 16 saatlik eğitim diliminde İngilizce Grammar (Dil Bilgisi) eğitimi yerine oyunlar, aktiviteler, şarkılar ve Role Play'ler (Canlandırma) ile